Значення полікарбоксилатної добавки в підвищенні міцності пінобетонів.
30.11.2014 18:09
Добавка рекомендується для збільшення кількості активного цементу. Як відомо, цей процес здійснюється за рахунок умов ефективного диспергування цементу . На сьогоднішній час існує ряд пропозицій, відомих в області будівельної хімії. Питання, як вибрати найефективніший. В цьому найвірніший шлях –це звернутись до найсучасніших методів, які забезпечують найвищий ефект явища диспергування. До таких в першу чергу відноситься, так звані, полікарбоксилати. Головна роль цього класу хімічних сполук полягає в тому, що вони розширяють шкалу можливих дій на цемент. Наприклад, при значно менших їх концентраціях ніж інші добавки , полікарбоксилати мають здатність за рахунок гідрофільних властивостей сильніше «чіплятися» за цемент і краще розбивають його на найдрібніші частинки, на які здатний ділитися цемент. При цьому ці сполуки не допускають лишньої кількості води, тільки певну кількість молекул води, що взаємодіє з цементом, тобто проходить процес гідратації цементу В цьому випадку регулюється водо- цементне відношення, а лишня вода не допускається до такого процесу.В зв’зку з цим збільшується поверхня активного гідратованого цементу, а в присутності піни збільшується міцність пінобетону.
Використання добавок рахується в процентному відношенні до маси цементу.Чотири покоління добавок, які використовувались до полікарбоксилатів, давались в основному не менше 0,15% до маси цемента. Полікарбоксилати дозволяють зменшити процентне співвідношення полікарбоксилату до цементу від 0,05% -0,1% до маси цементу і нижче, шо значно здешевлює добавку і підвищує її ефективність в розчинах і сумішах.
Враховуючи вище описане явище, можемо стверджувати, що при використанні полікарбоксилатних добавок в пінобетон для найбільшого ефекту пластифікатора потрібно дотримуватись слідуючих вимог:
першочергове приготування цементного тіста разом з добавкою, наповнювачем і необхідною для цього водою;
пізніше ввід пінки;
в кінці ввід прискорювача затвердіння.
Враховуючи, особливості різноманітних рецептур та порядок послідовного додавання складників, що після вводу певного виду пінки і затверджувача може вплинути на час затвердіння пінобетону, а значить і на час розпалубкування піноблоків, необхідно:
а) на початку використання добавки давати її невеликі концентрації ,наприклад, 2,9 мл на 1 кг цементу;
б) надалі для врегулювання потрібної міцності піноблоків поступово збільшувати концентрацію добавки з відрахуванням при необхідності невеликої кількості води і щоб не порушувати в/ц відношення.